Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Реєстрація компанії з управління активами (КУА)

Компанія з управління активами належить до професійних учасників фондового ринку та здійснює виключно діяльність з управління активами на підставі ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами).

Скориставшись нашою послугою реєстрація КУА під замовлення, спеціалісти нашого сервісу готові надати повний спектр послуг, необхідних для реєстрації КУА під ключ, починаючи від розробки та аналізу структури власності майбутньої компанії з управління активами, організації створення юридичної особи КУА та формуванні її статутного капіталу, закінчуючи розробкою та поданням всіх необхідних документів в Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку та отриманням кінцевого результату надання послуг – ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами).

Умови отримання ліцензії та умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльність з управління активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами) компанією з управління активами.

Організаційна форма юридичної особи

Акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю

Вимоги до установчих документів

Статут КУА має обов’язково містити:

– види діяльності, провадження яких буде здійснювати КУА;

– заборону щодо поєднання з іншими видами професійної діяльності на фондовому ринку, крім випадків, передбачених законодавством;

– здійснення діяльності з управління активами інституційних інвесторів з урахуванням обмежень, передбачених Законами України «Про інститути спільного інвестування», «Про недержавне пенсійне забезпечення»;

– створення резервного фонду КУА;

– уповноважений орган, що приймає рішення про створення, ліквідацію пайового інвестиційного фонду, випуск інвестиційних сертифікатів та інших дій, пов’язаних зі з дійсненням діяльності з управління активами інституційних інвесторів;

– структурний підрозділ або окрему посадову особу для проведення внутрішнього аудиту (контролю).

Статутний капітал

Не менше 7 000 000 грн., сплачений грошовими коштами (частка держави в статутному капіталі КУА не повинна перевищувати 10 %).

Місцезнаходження

Провадження діяльності повинно здійснюватись КУА за місцезнаходженням, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Документи, що стосуються провадження професійної діяльності, повинні зберігатися у цьому приміщенні. Також повинна бути вивіска із зазначенням найменування та місця його розташування (поверх та номери кімнат за наявності) та забезпечуватись доступ до приміщення та доступність послуг, які надаються згідно з ліцензією (ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку), інвалідам та маломобільним категоріям населення.

Вимоги до приміщення

Загальна площа приміщення для КУА – не менше ніж 30 м. кв., а для відокремленого структурного підрозділу – не менше ніж 20 м. кв. Приміщення повинно бути обладнане охоронною системою, протипожежною сигналізацією та забезпечене цілодобовою охороною.

Сертифіковані фахівці

Не менше 3-х сертифікованих фахівців (у тому числі керівник), які здійснюють діяльність з управління активами, для відокремлених підроздів –не менше 2-х (у тому числі керівник відокремленого підрозділу). Не можуть бути посадовими особами, сертифікованими фахівцями в іншому професійному учаснику фондового ринку.

Керівник КУА повинен мати стаж роботи на фондовому ринку не менше двох років.

Особа, яка займає посаду головного бухгалтера, або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку

Повинна відповідати професійним вимогам до головних бухгалтерів професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженим рішенням Комісії від 25 квітня 2013 року № 769. Не можуть бути посадовими особами в іншому професійному учаснику фондового ринку.

Внутрішні документи

Положення про здійснення внутрішнього аудиту (контролю), про систему управління ризиками, про управління активами ІСІ.

Особливості призначення відповідального за проведення фінансового моніторингу

Відповідальний працівник призначається на посаду на рівні керівництва КУА та повинен працювати за основним місцем роботи.

Інші вимоги для КУА відповідно до чинного законодавства

 1. Наявність власної веб-сторінки або веб-сайту.
 2. Наявність служби внутрішнього аудиту (внутрішнього аудитора) та ревізора.
 3. Наявність у КУА членства в Українській асоціації інвестиційного бізнесу.
 4. Прозора структура власності (надає змогу визначити всіх осіб, які мають істотну участь у КУА, у тому числі відносини контролю між ними).
 5. Дотримання посадовими особами КУА, учасниками з істотною участю в КУА вимог щодо ділової репутації, тощо.
 6. Після закінчення першого повного фінансового року з дати видачі ліцензії дотримання пруденційних нормативів для КУА.
 7. Подання звітності до НКЦПФР та її оприлюднення.

Послуги, що надаються під час реєстрації  компанії з управління активами під ключ включають:

 1. Попередній аналіз майбутнього засновника КУА (фінансового стану, ділової репутації тощо) на відповідність вимогам чинного законодавства.
 2. Пошук сертифікованих фахівців КУА (в разі необхідності).
 3. Реєстрація КУА, як юридичної особи та юридичний супровід формування статутного капіталу КУА (в разі необхідності).
 4. Організація проведення аудитів засновника (прямого учасника) КУА та безпосередньо самої КУА.
 5. Розробка, подання, супровід розгляду документів в УАІБ та підготовка керівника КУА до проходження співбесіди в УАІБ. Отримання подання УАІБ, яке є обов’язковим документом у переліку документів на отримання ліцензії.
 6. Розробка документів, подання та  повний супровід під час їх розгляду в НКЦПФР.
 7. Поточний консалтинг на всіх етапах взаємодії із замовником та інші послуги стосовно дотримання КУА ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку, та необхідні для досягнення бажаного юридичного результату для замовника.

Крім того, в разі виникнення питань відносно набуття та погодження в НКЦПФР істотної участі у професійному учаснику фондового ринку, наші спеціалісти готові надати необхідну інформацію щодо особливостей процедури погодження такої істотної участі та допомогти у розробці та супроводі відповідного пакету документів в НКЦПФР.

Всі відповіді на питання, що виникли у Вас стосовно реєстрації КУА на замовлення, Ви можете отримати за телефонами вказаними нижче або надіславши відповідний запит  на fincom.net.ua@gmail.com

Ціна: договірна

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!